Výuka


O výuce na ISFP

Výuka hry na shakuhachi a další japonské nástroje je integrální součást ISFP. Jsme hrdí na to, že do Prahy přijíždějí výjimeční lektoři z Japonska a z celého světa, aby zde vystupovali a vyučovali. Milovníci shakuhachi všech věkových kategorií se sjíždějí do Prahy z celého světa, aby se učili od světových sólistů – přes den v učebně, večer na koncertě. Festivaloví hosté a účastníci se na pět dní promění v živoucí a dýchající komunitu, kde se dovednosti a znalosti sdílejí bez předsudků, sociálních hranic nebo hranic ryu/ha (škola a styl). Výuka na ISFP probíhá ve třech formách: shakuhachi workshopy, studijní skupiny a kurzy pro absolutní začátečníky (ABC). Veškerá výuka probíhá v anglickém jazyce.

Workshopy shakuhachi

Workshopy Shakuhachi pod vedením profesionálních hráčů jsou určeny pro začátečníky až středně pokročilé studenty. ISFP 2023 nabídne 18 workshopů, každý o délce 60 až 90 minut. Témata workshopů zahrnují produkci tónů, speciální techniky, cvičné postupy a jednoduché skladby různých žánrů a stylů. Účast na workshopech ISFP je skvělý způsob, jak se dozvědět o různých žánrech a stylech shakuhachi. Workshopy Shakuhachi mohou navštívit držitelé ISFP SuperPASS a ISFP FAMILY SuperPASS. Počet účastníků není omezen. POZNÁMKA: Účast na jednotlivých workshopech si mohou účastníci festivalu zakoupit na místě (držitelé Concert PASS, ABC PASS a účastníci Studijní skupiny). Seznam vyučujících workshopů: Kinya Sogawa, Sakai Seian Genshin, Akihito Obama, John Kaizan Neptune, Ichiro Seki, Jean-François Lagrost, Marek Kimei Matvija

Studijní skupiny

Studijní skupiny vytvářejí intenzivní studijní prostředí vhodné pro hloubkové studium a rozvoj dovedností. Velmi nízký poměr učitelů ke studentům zajišťuje, že se učitel může věnovat specifickým potřebám každého studenta. Každá studijní skupina se skládá ze 3 sezení po 120 minutách. Počet účastníků je omezen na 3 až 5 studentů (čím vyšší obtížnost, tím méně účastníků). Účastníci obdrží výukové materiály předem a očekává se, že přijdou připraveni. Informace o jednotlivých studijních skupinách budou brzy zveřejněny. Vyučující studijních skupin: Kinya Sogawa, Naoko Kikuchi, Sakai Seian Genshin, Akihito Obama, John Kaizan Neptune, Ichiro Seki.

Absolute Beginner Courses (ABC)

Tyto kurzy jsou určeny pro ty, kteří chtějí začít studium na shakuhachi či koto. Lze se zúčastnit bez předchozího hudebního vzdělání. ISFP vám půjčí cvičné šakuhači a koto. ABC se skládá ze čtyř lekcí hry na shakuhachi , a dvou lekcí hry na koto. Každá lekce trvá 60 minut. Počet účastníků není omezen. Vedoucí kurzů ABC: Hélène Seiyu Codjo (shakuhachi), Markéta Reiter Fujita (koto), Marek Kimei Matvija (shakuhachi).

Individuální lekce

Individuální lekce si může host festivalu domluvit s účastníkem festivalu (držitelé Concert PASS, ABC PASS a účastníci Studijních skupin) ve svém volném čase. Pokud to bude možné, ISFP poskytne bezplatně prostor pro výuku.