Improvizační kolektiv

Stratocluster vznikl v létě 2013 a svou první nahrávku pořídil ve složení Ian Mikyska (kytary, elektronika, plastové lahve), Benjamin McGarr (saxofon, flétna, klavír), Jan Faix (no-input mixpult, elektronika, no-fi terénní nahrávky, magnetofony), Mikuláš Mrva (baskytara, elektronika, brumle), Jan Kulka (bicí, perkuse), Tomáš Mika (kytara, klavír, klaxon), pod názvem Tamanrasset vyšla na netlabelu Signals from Arkaim.
Ve stejné sestavě odehrál Stratocluster 6 koncertů, vedle improvizované hudby se začaly rozvíjet také koncepty improvizace vizuální, nejčastěji s pomocí meotaru. Na koncertech si také hostovali různí další umělci (Jorge Boehringer, Matthew Goodheart, Ondřej Komárek či Lucka Páchová). Singl se dvěma vybranými úryvky z koncertu v rámci koncertní série Wakushoppu vydal Stratocluster jen skrze svůj profil na Bandzone pod názvem Hovna Laconic.
V červenci roku 2014 se z Evropy odstěhoval Benoušek McGarr a místo něho se stal stálým členem saxofonista Marcel Bárta. V tomto složení byly zatím odehrány tři koncerty a to na festivalu VS. Interpretation, koncertní série v Institutu intermédií Fakulty elektrotechnické ČVUT a na festivalu Alternativa 2014. 10.3. 2015 byla v žižkovské Panoptikon - Barikádě pokřtěna kazeta Jabka hrušky meotary, která vyšla též jako free download na českofinském labelu Meteorismo.

TOP