Sugawara Kuniyoshi

Sugawara Kuniyoshi je jedním z nejvýznamnějších současných hráčů na shakuhachi. Na nástroj hraje už desítky let, během kterých získal za své umění mnohá ocenění. I tento rok pana Sugawaru s velkým nadšením vítáme na festivalu nové a japonské hudby ISFP.

Hře na shakuhachi se Sugawara Kuniyoshi učil již od svých dvanácti let, nejprve na Tozan Ryū a Kinko Ryū, poté u mistra Katsuya Yokoyama v Tokyu. Zúčastnil se národních soutěží v Japonsku: roku 1977 získal první místo a roku 1980 místo druhé.

Své první album vydal v roce 1995 pod názvem Ugetsu-fu, jehož ústřední skladbu divákům zahraje na ISFP 2019. Sugawara je dodnes zván vystupovat po celém světě, včetně Sydney a Londýna sólo i jako součást orchestrů.

V posledních letech vydal dalších sedm alb a současně se nejvíce věnuje vyučování jak hry na shakuhachi tak filozofie s ní spjatou. Publikoval několik vysoce uznávaných naučných knih a videí a pro úplné začátečníky dokonce vytvořil „Naru-hachi kun“, zvláštní shakuhachi vyrobené z umělé hmoty. Vyučuje v Tokiu, Hamamatsu, Sapporu a na Univerzitě Hokkaidó a pracuje jako ředitel Asociace Sapporo Sankyoku.

Event List