Obama Akihito

Obama Akihito studoval různé styly shakuhachi s takovými muzikanty jako Toshimitsu Ishikawa (tradiční shakuhachi) a Satoshi Yoneya (minyo shakuhachi). Poté, co absolvoval NHK Hogaku Gino-sha Ikusei-kai, získal Obama hlavní cenu druhého ročníku soutěže nových talentů shakuhachi.

V roce 2004 natočil Obama svůj první sólový album Wind Carvings. Během následujícího roku absolvoval poutní koncertní turné v osmdesáti osmi chrámech ostrova Shikoku a natočil své druhé album Waves and Camellias. V roce 2008 byl Obama pozván na japonský festival v Kennedyho centru (Washington, DC) a World Shakuhachi Festival v Sydney. V současné době působí jako sólový hudebník a vystupuje s různými soubory včetně “TAKiO BAND”, vedeného zpěvákem minio Takiem Ito. Často se objevuje na koncertech v zahraničí a vystupil již ve více než 34 zemích.

Obama vyvinul a zdokonalil svou techniku ​​tím, že hrál na místech od malých klubů až po velké koncertní sály s umělci hrajícími na hogaku a západní nástroje. To mu umožnilo prolomit tradiční bariéry a objevit svůj vlastní, osobitý zvuk.

WEB, FACEBOOK


Event List