Makiko Goto

Makiko Goto je jedna s předních hráček na koto v Evropě. Pravidelně představuje tradiční i současnou hudbu na 17-strunné koto a 21-strunné koto sólo. Hraje sólo i s ansámblem po celé Evropě, v Japonsku i v USA. S ohromným nadšením ji vítáme na ISFP 2019.

Makiko se narodila v Tokiu roku 1963. Začala hrát na koto s matkou v devíti. Poté od svých dvanácti let studovala v Kazue Sawai a Tadao Sawai na Sawai Koto School, kde získala magisterský titul „Shihan“. V roce 1986 se přestěhovala na Havaj (USA), kde pracovala jako instruktorka na katedře etnické hudby na Havajské univerzitě a založila pobočku školy Sawai Koto. Od roku 1992 žije v Nizozemsku, avšak s různými ansámbly pravidelně hraje po celém světě.

Jelikož Makiko Goto žije v Evropě, často se podílí na premiérách děl pro koto a pro další nástroje současných skladatelů. Pravidelně vystupuje se skladbami Toshio Hosokawy, včetně premiéry Koto-Uta pro hlas a koto a Nocturne (revidovaná verze, původně složená pro Kazue Sawai) pro basové-koto. Mezi další díla v jejím repertoáru patří Makoto Shinohara (koto, bass-koto), To Rain and Wind (tři kota: 13, 17, 21-strunné; a živá elektronika) a Fragmente Duo (tenorový rekordér, 21-struny koto). Dále často spolupracuje se skladateli Misato Mochizuki, Bernhard Lang, Kunsu Shim, Gerhald Stäbler, Rupert Huber, Jimmy López, Annette Schlünz a další.

Event List