Hélène Seiyu Codjo

Hélène Seiyu Codjo je významnou francouzskou flétnistkou. Hraje na široké spektrum světových fléten, včetně shakuhachi, na jejíž hru již několik let vyučuje. S radostí ji tento rok vítáme na mezinárodním festivalu nové a japonské hudby ISFP.

Po studiu příčné flétny s Maxence Larrieu na konzervatoři v Ženevě se začala věnovat shakuhachi s Danielem Seisoku Lifermannem v Paříži, jakožto člen francouzské skupiny „La Voie du Bambou“. Studovala s Fukudou Tehurisa, zakladatelem školy a ensemblu Hijiri Kai, načež se rozhodla roku 2006, že se bude věnovat hře na shakuhachi profesionálně. Ve studiu u Fukudy (ale i u mnoha dalších) tedy pokračovala, až v roce 2015 získala titul mistryně shakuhachi.

Současně žije v Nizozemsku, kde vede přednášky a workshopy zaměřené na shakuhachi po celé zemi. Hraje po celé Evropě jak sólo, tak v ensemblu s japonskými či západními nástroji. Kromě shakuhachi se mistryně Codjo nadále věnuje hře na široké spektrum fléten (např. shinobue, quena, dizi, různé africké flétny). Vydala už několik alb skladeb pro děti, ve kterých hraje na své různé flétny a spolupracuji s pohádkovými vypravěči.

Event List