Studoval příčnou flétnu v Mulhousu a Paříži pod vedením Isabelle Froesch-Papirer, Daniela Morliera, Geneviève Amar, Vicense Pratse a Michel Rousseau. Jakožto laureát mnoha francouzských a mezinárodních cen, nyní vyučuje v konzervatořích Asnières a Le Kremlin-Bicêtre poblíž Paříže.
Vedle svého nástroje, vystudoval navíc muzikologii na pařížské Sorbonně, kde pod vedením Marca Battiera získal titul DEA v Hudbě dvacátého století.
Flétně shakuhachi se začal věnovat v roce 2000. Velmistr školy Tozan pan Sōzan Kariya mu po sedmi letech udělil titul shihan (mistr). Následně si v roce 2007 rozšířil vědomosti o stylu Katsuyi Yokoyamy u Veronique Piron.
Jean-François Suizan Lagrost je pravidelným hostem na evropských shakuhachi festivalech. Vystupoval po boku prominentních hráčů jako například Teruo Furuya, Shōdō Sakai a Zempo Shimura. Jeho dlouhodobá spolupráce s Mieko Miyazaki se setkává s velkým úspěchem ve Francii i zahraničí.
Jakožto úspěšný flétnista pravidelně vystupuje s Paris Flute Ensemble, Aurelis Quartet, Tango Sud Ensemble a také s klavíristou Yun-Yang Leem. Od roku 2008 byl několikrát pozván na sérii koncertů a masterclasses na Taiwan.

TOP