Oceňovaný mladý český skladatel

Jan Rösner je český skladatel akustické a elektroakustické hudby, studující na Akademii múzických umění v Praze. Jeho hudba byla uvedena jak v České republice (např. Orchestra BERG), tak v zahraničí (USA, Velká Británie, Japonsko a další země). Zúčastnil se vzdělávacího výletu do Japonska, který v roce 2017 uspořádal NEIRO Association for Expanding Arts. Tři z jeho skladeb pro shakuhachi již měly premiéru na International Shakuhachi Festival Prague, kde měl příležitost spolupracovat s velkými hudebníky jako Akihito Obama nebo Keiko Hisamoto.

Jako skladatel získal ocenění na mezinárodní skladatelské soutěži Generation 2014 International Composition Competition a hlavní cenu na Verdehr Trio Composition Competition, kterou vyhlásila International Clarinet Association se sídlem v USA. V letech 2014 až 2015 byl držitelem stipendia Nadace Českého hudebního fondu. Dostal se do finále Mezinárodní skladatelské soutěže Antonína Dvořáka.

V roce 2016 získal cenu Asociace pro ochranu autorů jako nejúspěšnější mladý autor klasické hudby. V roce 2015 získal 1. cenu v soutěži skladatelů Západočeského hudebního centra za Smyčcový kvartet č. 1

TOP